SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 512-501-664           KONTAKT@TINYSTAR.PL

 

Wersje językowe
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła? Utwórz konto
Chmura tagów

Jak zapewnić dziecku bezpieczny sen?

0
Jak zapewnić dziecku bezpieczny sen?

Niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, to zawsze otaczasz swoje dziecko troskliwą opieką i jest to jak najbardziej normalne zachowanie wynikające z instynktu rodzicielskiego. Noworodek zdany jest w zupełności na ciebie i ty doskonale o tym wiesz. Nawet, wtedy gdy śpi, czuwasz nad jego bezpieczeństwem i chronisz przed zagrożeniami. Jednak, czy wiesz, jakie zagrożenia czyhają na niemowlaka w pozornie wygodnym i dobrze urządzonym przez ciebie łóżeczku? Te 5 rzeczy koniecznie weź pod uwagę, jeśli pragniesz zapewnić swojemu dziecku bezpieczny sen!

5 rzeczy, dzięki którym twoje dziecko będzie bezpieczne w łóżeczku

Czy wiedziałaś, że wystarczy 5 kroków, by zapewnić dziecku bezpieczny sen? Zacznij od odpowiedniego przygotowania miejsca do spania, czyli od łóżeczka, a zyskasz spokój i pewność, że twój skarb będzie miał zagwarantowany zdrowy, bezpieczny i komfortowy sen!

  1. Ustaw łóżeczko w odpowiednim miejscu

Miejsce, w którym ustawisz łóżeczko niemowlęce, jest bardzo ważne. Przede wszystkim i szczególnie w pierwszych tygodniach życia, miej dziecko jak najbliżej siebie. Ustaw łóżeczko w swojej sypialni, byś mogła w czas zorientować się i zareagować, jeśli coś niepokojącego zacznie się dziać. Więcej na temat tego, gdzie najlepiej ustawić łóżeczko niemowlęce pisaliśmy tutaj:

Łóżeczko niemowlęce. Gdzie najlepiej je ustawić?

  1. Nie wkładaj do łóżeczka zbędnych rzeczy

Nadrzędna zasada, która powinna przyświecać ci podczas urządzania łóżeczka niemowlęcego, jest prosta – im mniej rzeczy, tym lepiej. W łóżeczku najważniejszy jest noworodek. Nie potrzebuje on maskotek, poduszek, baldachimów i ochraniaczy. Każda z tych rzeczy może doprowadzić do uduszenia, ograniczenia powietrza, gromadzenia się kurzu, a nawet nagłej śmierci łóżeczkowej.

  1. Zadbaj o bezpieczne i praktyczne wyposażenie łóżeczka dziecięcego

Wyposażenie łóżeczka w znacznym stopniu zapewnia komfort i wygodę śpiącemu w nim dziecku. Dla maksymalnego bezpieczeństwa wystarczy, że znajdą się tam:

- Materacyk dziecięcy o odpowiednim wymiarze i stopniu twardości. Instrukcje na temat tego, jak wybrać materac do łóżeczka znajdziesz tutaj:

Czy wiesz, jaki materac do łóżeczka wybrać?

- Prześcieradło do łóżeczka z gumką, które znajdziesz, klikając w link:

Prześcieradła z gumką | Prześcieradło do gondoli - TINY STAR

- Śpiworek do spania, który jest najlepszą alternatywą dla kołderki. O tym, jaki śpiworek wybrać, przeczytasz tutaj:

Jak ubierać niemowlę do snu?

- Organizer na szczebelki, który znajduje się na zewnątrz łóżeczka, a nie wewnątrz i pomieści naprawdę sporo! Zobacz, jakie modele masz do wyboru:

Organizer na łóżeczko, przybornik do łóżeczka - TINY STAR

  1. Odpowiednio ubierz dziecko do snu

To, w czym śpi małe dziecko, ma ogromne znaczenie dla higieny i jakości snu. Popularne kołderki i ciężkie koce zastąp specjalnym śpiworkiem do spania. Jaka jest różnica między kołderką a śpiworkiem?

Jeśli niemowlak śpi w śpiworku, to:

- Nie rozkopie się w nocy, dzięki czemu nie zmarznie.

- Nie przegrzeje się, bo śpiworki do spania wykonane są z oddychającego materiału.

- Nie nakryje sobie buźki, dzięki czemu nie ma ryzyka uduszenia.

- Jest przyjemnie otulony miłym materiałem, ale nie skrępowany.

Tutaj wybierz odpowiedni model śpiworka do spania i zapewnij dziecku bezpieczny sen:

Śpiworki do spania dla niemowląt - TINY STAR

  1. Zadbaj o to, byś wszystkie niezbędne rzeczy miała zawsze pod ręką

Oczywiście nie chodzi o to, by rzeczy te znajdowały się w łóżeczku! Wręcz przeciwnie! Tam przestrzeń zarezerwowana jest tylko dla dziecka. A wszelkie niezbędne rzeczy dla niemowlaka  schowaj do organizera na łóżeczko, który bez trudu przymocujesz na szczebelki. Dzięki temu wszystko, co niezbędne będziesz miała zawsze pod ręką, a to również zapewnia bezpieczeństwo i komfort maluszka.

Jak zapewnić dziecku bezpieczny sen? Podsumowanie

Dzięki powyższym 5 punktom łóżeczko twojego dziecka będzie dla niego bezpieczną i komfortową przestrzenią. Tym samym sen będzie sprzyjał jego rozwojowi. Bezpieczeństwo nie zawsze oznacza użycia wielu zabezpieczeń tak jak w przypadku łóżeczka dziecięcego. Mimo że baldachimy, czy też ochraniacze na szczebelki, są ładne i mogą stanowić atrakcyjną dekorację pokoju dziecięcego, to z drugiej strony mogą też być dla niemowlaka zagrożeniem. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że bezpieczeństwo dziecka jest zawsze dużo ważniejsze niż piękny pokój?

Dodaj Komentarze (0)

Kategorie blog
w górę
Sklep jest widoczny tryb
Zobacz pełną wersję witryny
Sklep internetowy Shoper.pl