SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 512-501-664           KONTAKT@TINYSTAR.PL

 

Wersje językowe
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła? Utwórz konto
Chmura tagów

Wybieramy ręcznik bambusowy. Co trzeba wiedzieć?

0
Wybieramy ręcznik bambusowy. Co trzeba wiedzieć?

To tylko ręcznik – myślimy robiąc listę zakupów dla naszego dziecka. Oczywiście. Jednak gdy przychodzi moment zakupu okazuje się, że wybór wcale nie jest tak łatwy jaki zdawał się być. Rynek oferuje wiele możliwości, szczególnie w ofertach ręczników dla niemowląt. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrany ręcznik może podnieść komfort codziennych kąpieli niemowlęcia. Warto zadbać by ten rytuał był, i dla nas i dla dziecka, czystą przyjemnością J Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze ręcznika kąpielowego dla naszego maluszka?

Ręcznik bambusowy dla dziecka czy ręcznik bawełniany?

Kupując ręcznik zwróćmy uwagę przede wszystkim na skład surowców, z których został wykonany. Należy unikać wszelkich poliestrów i sztucznych domieszek, gdyż bardzo źle chłoną wodę, szybko się niszczą i mogą powodować podrażnienia skórne. Ich wątpliwą zaletą jest niska cena.

Najlepsze są ręczniki wykonane z naturalnych tkanin, bez domieszek, na przykład ręczniki bambusowe lub bawełniane. Cechują się przed wszystkim świetną absorpcją wody, wytrzymałością oraz są przyjazne dla skóry małych dzieci.

 

Obecnie bardzo popularną opcją są ręczniki bambusowe dla niemowląt: chłoną wodę 6 razy lepiej niż bawełniane, są mega miękkie i delikatne w dotyku, pochłaniają zapachy, posiadają właściwości termoregulacyjne, antyalergiczne, antybakteryjne i antygrzybiczne. Rodzice najchętniej wybierają ręcznik bambusowy dla noworodka, gdyż nie traci on swojej miękkości podczas użytkowania i jest bardzo przyjemny dla wrażliwej skóry maluszków, szczególnie noworodków.

Ręcznik bambusowy dla niemowlaka

Pamiętajmy, że nasze dziecko będzie korzystało z ręcznika nie tylko w domu, ale również na basenie czy plaży. Warto więc od razu wybrać wygodny i praktyczny model. Jako okrycie kąpielowe dla niemowląt świetnie sprawdzi się ręcznik z kapturkiem bambusowy. Kapturek ułatwia wytarcie główki i włosów dziecka, jak również chroni przed np. przeciągiem w łazience czy słońcem na plaży.

Małe dzieci rosną w szalonym tempie. Średnio w czwartym-piątym miesiącu niemowlę podwaja swoją wagę urodzeniową, a około roku potraja.  Warto więc od razu zaopatrzyć się w ręcznik bambusowy z kapturkiem w większym rozmiarze, z którego nasz maluszek nie wyrośnie. Dla porównania: małe, kwadratowe okrycia kąpielowe dla niemowląt wystarczają do ok. 5-6 miesiąca. Najwygodniejsze, szczególnie przy ruchliwym maluszku, są ręczniki prostokątne w dużym rozmiarze np. 70x140cm. Mamy zapewniony zapas materiału, którym możemy swobodnie wytrzeć dziecko.

Stosując ręcznik kąpielowy bambusowy ułatwiamy sobie proces wycierania – dzięki świetnej chłonności bambusa, maluszka wystarczy dobrze otulić ręcznikiem by osuszyć mokrą skórę. Jest to mega ważne dla dzieci z wyjątkowo wrażliwą lub nawet chorobowo zmienioną skórą.

Jakość i kraj pochodzenia

Ważnymi elementami przy wyborze ręcznika, jak również każdego innego produkty dla noworodka,  są jakość oraz kraj pochodzenia. Jedno z drugim jest ze sobą niewątpliwie powiązane, dlatego warto wybierać produkty polskie.

Ręcznik bambusowy jako prezent

Ręcznik jest rzeczą niezbędną w każdym domu, używaną każdego dnia i zawsze potrzebną. Ręcznik bambusowy dla dziecka może być świetnym pomysłem na praktyczny prezent z okazji narodzin, chrztu czy innej, wyjątkowej okazji.

 

Przeczytaj także: "Niemowlę na basenie"

Dodaj Komentarze (0)

Kategorie blog
w górę
Sklep jest widoczny tryb
Zobacz pełną wersję witryny
Sklep internetowy Shoper.pl