SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 512-501-664           KONTAKT@TINYSTAR.PL

 

Wersje językowe
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła? Utwórz konto
Chmura tagów

Jak zadbać o brzuch po ciąży

0
Jak zadbać o brzuch po ciąży

Regularnie i cierpliwie wykonywana pielęgnacja brzucha po porodzie pomoże nie tylko twojemu ciału, ale też psychice!

Wskazówki, które pozwolą Ci zadbać o brzuch po ciąży

Martwisz się rozstępami, rozciągniętą wiotką skórą i wystającym brzuchem? To zupełnie normalne, że po ciąży, to właśnie ta część ciała wzbudza w kobietach najwięcej emocji. Jak dbać o brzuch po ciąży, by wrócił do swego poprzedniego stanu i czy w ogóle jest to możliwe? Oczywiście, że tak, ale należy dać sobie odpowiednią ilość czasu, uzbroić się w cierpliwość i być regularną w wykonywaniu pewnych czynności.

To, jak wygląda brzuch po porodzie, jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to:

- Wiek kobiety, w którym zaszła w ciążę.

- Kondycja zdrowotna i wygląd ciała przed ciążą.

- Pielęgnacja brzucha w trakcie ciąży.

- Prowadzony styl i tryb życia.

- Rodzaj porodu i jego przebieg.

- Ilość przybranych kilogramów w ciąży.

- Uwarunkowania genetyczne.

- Ilość przebytych ciąż oraz to, czy ciąża była pojedyncza, czy bliźniacza.

Bezpieczna pielęgnacja brzucha po porodzie w dużej mierze zależy od tego, czy rodziłaś naturalnie, czy poprzez cesarskie cięcie — koniecznie weź ten czynnik pod uwagę i skonsultuj się z lekarzem.

Powrót do formy po porodzie — co warto sobie uświadomić?

Zanim przejdziemy do konkretnych porad na temat, tego, jak dbać o brzuch po porodzie, poznaj najważniejsze zasady, które pozwolą ci rozsądnie i bez presji podejść do tego tematu. Gdy uświadomisz sobie, jak ważne są poniższe czynniki, pielęgnacja brzucha po ciąży będzie dużo łatwiejsza. Przede wszystkim:

  • Daj sobie czas!

Twoje ciało przez 9 miesięcy wykonało ogromną pracę i przeszło wiele zmian, nie oczekuj więc, że po miesiącu twój brzuch wróci do formy sprzed ciąży. Wszystko wymaga czasu — u jednej kobiety mogą to być dwa miesiące, a u innej dwa lata, a nawet więcej! Powrót do formy po porodzie to kwestia bardzo indywidualna!

  • Spójrz na siebie przychylnym okiem!

Nie oceniaj swojego ciała kilka dni, czy nawet kilka tygodni po porodzie. Zanim zaczniesz wytykać swoje wady w lustrze, uświadom sobie, jak wiele przeszłaś będąc w ciąży oraz wydając na świat potomstwo. Twój brzuch, jakby nie wyglądał, zasługuje na duże uznanie!

  • Nie porównuj się do innych!

Wygląd po porodzie to bardzo indywidualna sprawa! Porównywanie się z innymi kobietami wpędzi cię tylko w niepotrzebne kompleksy i poczucie winy! Rób swoje i zaplanuj powrót do formy po porodzie małymi, ale regularnie wykonywanymi kroczkami!

  • Nic na siłę!

Jeśli ustalasz plan, jak zadbać o brzuch po ciąży, to pamiętaj, że nic na siłę! Dbanie o siebie jest ważne, ale jeśli ma się to odbyć kosztem twojego zdrowia, opieki nad maleństwem i zaniedbywaniem rodzinnych obowiązków, to lepiej porzuć marzenia o idealnej sylwetce po ciąży!

  • Poszukaj wsparcia!

Jeśli masz przy sobie wspierające i w pełni akceptujące cię osoby, to powrót do formy po porodzie będzie zdecydowanie łatwiejszy. Poszukaj mam w swoim otoczeniu, które są w podobnej sytuacji lub dołącz do grup na portalach społecznościowych. Wsparcie w kwestii tego, jak zadbać o brzuch po porodzie otrzymasz też od wielu specjalistów — warto zasięgnąć wiedzy od ekspertów, którzy znają się na temacie! Jakich? Informacje znajdziesz poniżej.

Jak zadbać o brzuch po porodzie w 6 krokach?

Czy masz wpływ na to, jak wygląda twój brzuch po porodzie? Choć na niektóre kwestie nie masz wpływu, to możesz w znacznym stopniu przyczynić się do szybszego powrotu do formy sprzed ciąży i do poprawy wyglądu twojego brzucha. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, by zrobić to skutecznie i bezpiecznie.

Jak dbać o brzuch po porodzie? Tych 6 kroków ci w tym pomoże:

  1. krok — odpoczynek i regeneracja

Czas po porodzie jest bardzo ważny i nie chodzi tutaj o jak najszybsze wszczęcie walki o szczupłą sylwetkę. Wręcz przeciwnie — daj sobie i organizmowi czas na odpoczynek i regenerację. Połóg po porodzie naturalnym trwa 6 tygodni, a po cesarskim cięciu 8 tygodni. Ten czas wykorzystaj na:

- Wykonywanie ćwiczeń oddechowych.

- Częste leżenie na brzuchu dla wzmocnienia mięśni.

- Zadbanie o higienę snu (tak wiemy, że trudne przy noworodku!).

- Nie forsowanie się, unikanie dźwigania.

Karmienie piersią to także czynnik, który pomaga organizmowi zregenerować się i zrzucić zbędne kilogramy. Spraw, by ta czynność była dla ciebie i dziecka komfortowa i postaraj się wykonywać ją minimum do 6. miesiąca życia dziecka. Zarówno karmienie noworodka, jak i twój odpoczynek ułatwi poduszka rogal, która jest wielofunkcyjna, gdyż z powodzeniem wykorzystasz ją zarówno przy noworodku, niemowlaku, starszym dziecku, jak i znajdziesz zastosowanie tego gadżetu dla siebie.

Kliknij po komfortowy i wielofunkcyjny gadżet niezbędny w czasie ciąży, jak i po niej:

https://tinystar.pl/poduszki/poduszka-do-karmienia

  1. krok — aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna jest ważna nie tylko dla pięknego ciała, ale też zdrowia, szybszej regeneracji organizmu i dobrego samopoczucia. Nie może zabraknąć jej w czasie ciąży, jak i po niej.

W czasie połogu dużo spaceruj, wybieraj schody zamiast windy, wykonuj prostą gimnastykę jak zginanie i unoszenie kończyn. Pomocne mogą okazać się specjalne ćwiczenia oddechowe i częste leżenie na brzuchu.

Po zakończeniu połogu i po konsultacji z lekarzem wybierz aktywność fizyczną dopasowaną do swoich możliwości, może to być np. jogging, aerobik, joga, jazda na rowerze, hula-hop i inne. Pomocne też będą ćwiczenia kręgosłupa. Wiele ćwiczeń w domu możesz wykonywać razem z dzieckiem —  nie tylko zadbasz o siebie, ale też zbudujesz rodzicielską więź.

Jeśli zdecydujesz się na aktywność fizyczną poza domem jak np. siłownia, czy pływanie, to zdecydowanie przyda ci się funkcjonalna i pojemna torba. Sprawdzi się nie tylko podczas spacerów z maleństwem, ale też wtedy, gdy  masz „wychodne”.

Kliknij link, by ułatwić sobie każde wyjście z domu:

https://tinystar.pl/torba-dla-mamy

  1. krok — pielęgnacja kosmetykami

W pielęgnacji brzucha po porodzie wspomogą cię też specjalne kosmetyki. Choć nie ma cudownego środka na rozstępy, to składniki aktywne zawarte w balsamach, peelingach i olejkach pomogą skórze szybciej się zregenerować, odzyskać miękkość, blask i jędrność. Dodatkowo nawilżą i ułatwią wykonanie delikatnego masażu, który cię zrelaksuje i pobudzi tkanki do pracy.

  1. krok — masaże

Masaż nie tylko poprawia ukrwienie i ogólny wygląd skóry, ale też pobudza narządy wewnętrzne, pomaga w szybszej regeneracji i dotlenia wszystkie tkanki. Jeśli nie chcesz lub nie możesz udać się do specjalisty, poświęć na tę czynność przynajmniej kilka minut dziennie w domowym zaciszu, np. podczas nakładania balsamu lub olejku.

Warto też nauczyć się masażu specjalną szczotką, który wykonuje się na sucho lub na mokro. Szczotkowanie ciała nie tylko przynosi ciekawe efekty, ale też odpręża i relaksuje.

  1. krok — dieta i suplementacja

Jak jeszcze zadbać o brzuch po porodzie? Oczywiście od środka! To, co jesz, ma ogromny wpływ na powrót do dawnej sylwetki. Doskonale wiemy, że przygotowywanie zdrowych posiłków przy noworodku nie jest proste, dlatego zadbaj o to, by w twojej lodówce zawsze były świeże warzywa i owoce, które nie tylko cię odżywią, ale też dodadzą siły i niezbędnych witamin. Zrezygnuj z wysoko przetworzonych produktów, słodkich napojów i ogranicz słodycze, a szybko zauważysz, że twój brzuch nie tylko będzie lepiej wyglądał, ale też lepiej się czuł.

Pamiętaj też o nawodnieniu! Picie odpowiedniej ilości wody jest istotne zarówno w regeneracji organizmu, jak i nawilżeniu go od środka. Skóra z pewnością ci za to podziękuje, będzie nie tylko piękniejsza, ale też wzmocniona.

Warto też wprowadzić suplementację, która zniweluje niedobory i braki witamin, minerałów i innych niezbędnych składników odżywczych. Wszelką suplementację zawsze konsultuj z lekarzem, szczególnie wtedy, gdy karmisz piersią! To, co warto rozważyć dla pięknej skóry, to między innymi:

- Kolagen.

- Kwasy omega-3.

- Witaminy A, D, E, K.

  1. Krok — oddanie się w ręce specjalistów

W powrocie do formy po porodzie pomogą ci także specjaliści. Oprócz porad ginekologicznych możesz też zasięgnąć konsultacji fizjoterapeuty uroginekologicznego, fizjoterapeuty, trenera personalnego, a także specjalistów od zabiegów medycyny estetycznej, jeśli poczujesz taką potrzebę.

Jak zadbać o brzuch po ciąży i porodzie? Wnioski końcowe

Powiększający się brzuch w ciąży powoduje nie tylko zmiany wewnętrzne, jak przemieszczanie się tkanek i narządów, ale także zmiany zewnętrzne i jest to w pełni naturalne! Dlatego też tak ważne jest dbanie o siebie zarówno przed ciążą, w trakcie, jak i po niej. Wygląd ciała po porodzie w mniejszym lub większym stopniu wpływa na ogólne samopoczucie kobiety, dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce! W myśl zasady: szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko! To normalne, że każda kobieta chce czuć się i wyglądać atrakcyjnie, także po ciąży, dlatego pielęgnacja brzucha po porodzie jest ważna i nie powinna być tematem wstydliwym czy wpędzającym w poczucie winy. Przede wszystkim — daj sobie czas, a jednocześnie bądź konsekwentna i cierpliwa.

Dodaj Komentarze (0)

Kategorie blog
Dołącz do nas
Otrzymuj jako pierwsza informacje o nowościach oraz promocjach i zgarnij 5% rabatu na kolejne zakupy! Zapisz się na nasz newsletter:
w górę
Sklep jest widoczny tryb
Zobacz pełną wersję witryny
Sklep internetowy Shoper.pl