SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 512-501-664           KONTAKT@TINYSTAR.PL

 

Wersje językowe
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła? Utwórz konto
Chmura tagów

Jak przygotować się do porodu?

0
Jak przygotować się do porodu?

Przygotowania do pojawienia się nowego członka rodziny idą pełną parą? Zapewne wyprawka jest w kompletowaniu, a Wy już nie możecie doczekać się tego wielkiego dnia. Byście jednak mogli zobaczyć maleństwo, dotknąć i otulić w kocyk bambusowy, cóż tu ukrywać, musi odbyć się poród. Choć tak naprawdę każde narodziny są inne i nikt nigdy nie wie, jak to będzie, to jednak warto zgłębić wiedzę, która pomoże mamie, gdy już znajdzie się na porodówce. Jak przygotować się do porodu? Kiedy spakować torbę do porodu?

Przygotowania do porodu

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do porodu jest pozyskiwanie wszelkich informacji ze sprawdzonych rzetelnych źródeł. Ważne są zatem rozmowy z ginekologiem i położoną. Świetnym pomysłem jest też udanie się do szkoły rodzenia – to tam nauczą Cię prawidłowego oddychania, ćwiczeń relaksacyjnych, pielęgnacji noworodka i tego, jak przygotować się do porodu naturalnego.

Co zrobić przed porodem? Warto skupić się na czterech głównych kwestiach:

  1. Wyprawka dla noworodka

Jest niezbędna, by po narodzinach można było należycie zająć się maleństwem. Nie ukrywajmy – jest tego dużo, dlatego konieczne sporządź listę. Nie kupuj wszystkiego na ostatnią chwilę, ale też nie zaczynaj zbyt wcześnie. Powoli, z głową, kompletuj wszystko to, co będzie Ci niezbędne, gdy już maluszek zawita na świecie. Różne gadżety i akcesoria niemowlęce znacznie ułatwią Ci pierwsze miesiące z dzidziusiem, dlatego warto na listę wyprawkową wpisać, między innymi: kocyk bambusowy, rożek niemowlęcy, czapeczkę niemowlęcą, otulacz do fotelika samochodowego czy śpiworek do wózka.

 przygotowania do porodu - kompletowanie wyprawki niemowlęcej

Kompletowanie wyprawki niemowlęcej to najprzyjemniejsza część przygotowań do porodu :)

 

  1. Wybór szpitala do porodu

Na czym polega wybór szpitala do porodu? Musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, dzięki którym poród będzie dla Ciebie komfortowy i bezpieczny. Na szczęście nie masz z góry narzucone, w jakim szpitalu musisz urodzić. Możesz dokonać świadomego wyboru i to jakimi kwestiami będziesz się kierować, zależy tylko od Ciebie. Opowiedz sobie na kilka ważnych pytań:

- Czy zależy Ci na tym, aby szpital był blisko Twojego miejsca zamieszkania?

- Czy chcesz, aby poród odbierał Twój lekarz ginekolog?

- Czy chcesz rodzić w szpitalu publicznym, czy prywatnym?

Możesz sprawdzić opinię w Internecie o danej placówce, możesz udać się na oddział położniczy i sprawdzić, jak wygląda porodówka i sale poporodowe, porozmawiać z położoną, zapytać, czy mają niezbędny sprzęt w razie komplikacji i czy mają jakieś dodatkowe usługi (np. odpłatne).

 

  1. Pakowanie torby do szpitala

Jedną z ważniejszych kwestii, zaraz po wyborze szpitala, jest torba do porodu. Kiedy ją spakować? Najlepiej, gdy będziesz wchodzić w trzeci trymestr. Torba dla mamy powinna zawierać wszystkie niezbędne rzeczy, które przydadzą się po porodzie dla mamy, jak i dla dziecka. Listę taką możesz otrzymać od ginekologa, położnej, w szpitalu, w którym zdecydowałaś się rodzić lub w szkole rodzenia. Z pewnością niezbędną rzeczą będą dokumenty do porodu. Wszelkie formalności przed porodem są normalne i niezbędne, dlatego warto mieć wszystko pod ręką, uszykowane w torbie dla mamy.

 

  1. Jak psychicznie przygotować się do porodu?

Nie ma co ukrywać, że poród to dla kobiety wielkie przeżycie i każda ciężarna ma prawo czuć strach, mieć obawy i wątpliwości. Ważne jest, by nie słuchać i nie czytać niepotrzebnych historii porodowych np. na forach internetowych. Skup się na sobie i na tym, by jak najlepiej przygotować się do porodu i pamiętaj, że ciało kobiety wie doskonale co robić, gdy już zacznie się akcja porodowa. Zaufaj swojej intuicji i wykorzystaj wiedzę, którą zdobyłaś na zajęciach w szkole rodzenia. Obecność ojca dziecka lub innej bliskiej Ci osoby na sali porodowej, z pewnością doda Ci otuchy i odwagi. Rozważcie z partnerem poród rodzinny – to najlepsze, co możesz dla siebie zrobić, by czuć się bezpieczniej i bardziej komfortowo.

 jak psychicznie przygotować się do porodu

Psychiczne nastawienie do porodu jest bardzo ważne - zadbaj o wewnętrzny spokój.

 

Wraz z informacją o ciąży w głowie kobiety pojawia się temat, jakim jest poród. Jak się przygotować do tego ważnego momentu? Kiedy on nastąpi i czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Nie bój się tych pytań i tego rodzaju myśli. Są one naturalne i im więcej się dowiesz przed porodem, tym łatwiej będzie Ci zareagować na pewne nowe dla Ciebie sytuacje w czasie, jak i po porodzie. Trzymamy kciuki!

 

Przeczytaj także Gadżety dla mam i kobiet w ciąży TOP 5

Dodaj Komentarze (0)

Kategorie blog
w górę
Sklep jest widoczny tryb
Zobacz pełną wersję witryny
Sklep internetowy Shoper.pl