SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 512-501-664           KONTAKT@TINYSTAR.PL

 

Wersje językowe
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła? Utwórz konto
Chmura tagów

Dlaczego warto mieć dzieci?

0
Dlaczego warto mieć dzieci?

Czy warto być rodzicem? Czy posiadanie dzieci w dzisiejszych czasach to dobra decyzja i co oznacza świadome macierzyństwo? Niezależnie od tego, czy jesteś już rodzicem, czy właśnie oczekujesz na swój cud albo dopiero zastanawiasz się nad założeniem rodziny, zachęcamy cię do przeczytania tego wpisu i podzielenia się swoją opinią!

Czy warto mieć dzieci?

Czy warto mieć dzieci w dzisiejszych czasach? Czy macierzyństwo i ojcostwo to coś, co daje spełnienie i nadaje życiu sens? Czy życie rodzinne to sposób na szczęście? Takie dylematy pojawiają się w głowach wielu ludzi, nie tylko młodych. Choć współczesne czasy niestety nie zachęcają do bycia rodzicem, to jednak decyzję o posiadaniu potomstwa warto gruntownie przemyśleć.

Posiadanie dzieci w dzisiejszych czasach – zalety

Dlaczego warto być mamą i tatą? Jakie korzyści wynikają z posiadania dzieci i dlaczego, mimo trudów, jakie niesie ze sobą rodzicielstwo, opłaca się „powiększyć rodzinę”?

Życie rodzinne jest pełne niespodzianek, są wzloty i upadki, chwile radosne i smutne. Decyzja o  założeniu rodziny i posiadaniu potomstwa jest trochę jak przejażdżka rollercoasterem bez trzymanki. Ale czy właśnie nie na tym polega życie? By zrobić coś, co wymaga niebywałej odwagi i ogromnego wysiłku, by potem być z tego szalenie dumnym?

Dlaczego warto mieć dzieci? Oto niepodważalne argumenty:

 • Zyskujesz nowe źródło satysfakcji z życia

Choć bycie rodzicem oznacza wiele wyrzeczeń i trudów, to dostarcza jednocześnie mnóstwo satysfakcji. Obserwujesz, jak noworodek staje się niemowlakiem, potem przedszkolakiem, uczniem, nastolatkiem, a następnie sam wkracza w dorosłe życie i wiesz, że ten rozwój to w dużej mierze twoja zasługa!

 • Nadajesz swojemu istnieniu konkretny sens

Każdy z nas choć raz w życiu zastanawiał się nad sensem swojego istnienia. Po co żyjemy i jaki jest cel naszej egzystencji? Dziecko szybko odpowie ci na to pytanie. Życie dla kogoś i bycie czyimś całym światem to niepodważalny sens istnienia.

 • Odkrywasz inny poziom miłości

Miłość do dziecka jest zupełnie innym poziomem miłości niż np. do partnera/ki. Nie tylko dajesz, ale i otrzymujesz bezwarunkową miłość od małej istoty, która obdarza cię bezgranicznym uczuciem na całe życie.

 • Masz szansę na przekazanie komuś swoich wartości

Wyznajesz w życiu cenne wartości i chcesz je komuś przekazać? Dziecko to ktoś, kto bezgranicznie ci ufa i wierzy. Masz zatem ogromną szansę na przekazanie mu swoich przekonań, poglądów i ideologii, a nawet pasji i zainteresowań.

 • Odkrywasz siebie na nowo i uczysz się nowych rzeczy

Po narodzinach dziecka życie zmienia się diametralnie. Dotyczy to nie tylko codziennej rutyny i nawyków, ale też sposobu bycia. Macierzyństwo i tacierzyństwo to stany, które bezapelacyjnie wpływają na wzrost poziomu odpowiedzialności. Ponadto rodzice stają się dużo lepiej zorganizowani, odkrywają nieograniczone pokłady energii, cierpliwości i empatii. Stają się niejako nowymi osobami!

 • Zyskujesz motywację do osiągania postawionych sobie celów

Nic tak nie motywuje do działania, jak chęć zapewnienia dziecku najlepszych warunków do życia. Nie chce ci się? Dziecko sprawi, że będzie ci się chciało za dwóch! Świadomość, że nie żyjesz tylko dla siebie, to najlepszy doping, jaki możesz sobie  w życiu zapewnić!

 • Masz szansę znów stać się dzieckiem!

Życie rodzinne to nie tylko obowiązki! Zabawa z dzieckiem przywoła przeróżne wspomnienia z okresu twojego dzieciństwa. Choć na chwilę znów będziesz dzieckiem! Twoje życie stanie się dużo radośniejsze i beztroskie. Skutecznie pobudzisz też swoją kreatywność w wymyślaniu przeróżnych zabaw.

 • Zaczynasz doceniać drobne rzeczy

Czas dla siebie przy dziecku/dzieciach to towar deficytowy! Dlatego wypita gorąca kawa, wzięcie relaksującej kąpieli lub spanie do 10.00, będą tymi momentami, które pozwolą ci doceniać małe chwile w życiu. Ponadto razem spędzone święta, urodziny i wspólne wieczory przy grach planszowych, dostarczą ci mnóstwo radości, szczęścia i wzruszeń.

 • Odkrywasz nowe doznania

Pierwsze kopnięcie, ruchy dziecka, świadomość, że mała istota rozwija się pod twoim sercem, a potem pierwsze spotkanie twarzą w twarz… - tego nie da się opisać! To trzeba poczuć! Tych doznań nie da się porównać z niczym innym – one są zarezerwowane tylko dla mam!

 • Kolekcjonujesz unikalne wspomnienia na całe życie

Dlaczego jeszcze warto być mamą i tatą? Choć początki macierzyństwa i tacierzyństwa bywają trudne, to wspomnienia związane z tym okresem, będą jedyne w swoim rodzaju! Poczujecie nie tylko ulgę, że daliście radę, ale też dumę i ogromną satysfakcję! Wspomnienia gromadzą się nie tylko na zdjęciach i filmach, ale też w waszych głowach i sercach, a tego nikt wam nie odbierze!

 • Rodzisz najcenniejszy owoc waszej miłości

Świadome macierzyństwo i ojcostwo to nowy poziom waszego związku! Uczycie się siebie na nowo, na nowo poznajcie też i budujecie więzi rodzinne. Miłość między dwojgiem ludzi i zrodzony z niego owoc w postaci małego człowieka to najlepsze zapieczętowanie waszego uczucia.

 • W rodzinie siła!

Rodzina to coś, co da ci siłę i chęć do życia. To sens istnienia i nieograniczone pokłady miłości. Każdy człowiek zasługuje na miłość i opiekę i nigdzie nie otrzyma jej tak dużo, jak w samodzielnie założonej rodzinie! Nadal zastanawiasz się, czy warto mieć dzieci?

Pamiętaj, że samo posiadanie dzieci nie czyni człowieka szczęśliwym, dopiero cudowne efekty, jakie  z tego wynikają, dają satysfakcję z życia i nadają mu prawdziwy sens.

Dlaczego warto mieć dzieci? Podsumowanie

Decyzja o posiadaniu dzieci jest sprawą indywidualną. Jedni wręcz marzą o byciu rodzicem i chęci założenia rodziny, inni natomiast nie czują tego instynktu i decydują się na życie bez nich. Obie te sytuacje są w porządku i obie należy szanować. Jeśli nie wiesz, czy chcesz mieć dzieci, wróć ponownie do powyższej listy i zastanów się, czy na pewno chcesz rezygnować z tej ważnej i ekscytującej misji?

Przygotowujesz się do roli rodzica? Zapraszamy cię po najpiękniejszą wyprawkę niemowlęcą do Tiny Star! Wspieramy z całych sił wybraną przez ciebie drogę życiową i życzymy ogromnej satysfakcji z bycia rodzicem.

Dodaj Komentarze (0)

Kategorie blog
w górę
Sklep jest widoczny tryb
Zobacz pełną wersję witryny
Sklep internetowy Shoper Premium