SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 512-501-664           KONTAKT@TINYSTAR.PL

 

Wersje językowe
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła? Utwórz konto
Chmura tagów

5 powodów, dla których warto przytulać niemowlaka

0
5 powodów, dla których warto przytulać niemowlaka

Przytulanie malucha jest absolutnie niezbędne do prawidłowego rozwoju i umacnia więź między dzieckiem a opiekunem. Poznaj 5 głównych powodów, dla których warto przytulać niemowlaka!

5 powodów, dla których warto przytulać niemowlaka

Gest przytulenia działa tak samo pozytywnie na ciało, jak i na umysł. Zapewne znasz to uczucie spokoju, bezpieczeństwa i ukojenia zaraz po tym, jak znalazłaś się w troskliwych ramionach mamy lub taty? Przytulanie sprawia, że ciało się odprężą, a umysł wycisza, dlatego przytulanie noworodka wpisane jest w niezbędną czynność, którą należy wykonywać każdego dnia! A oto dlaczego:

  1. Działa jak naturalne lekarstwo

Przytulanie niemowlaka jest gestem naturalnym i automatycznym w chwili, gdy płacze, grymasi lub się czegoś boi. Zostało udowodnione badaniami, że przytulanie dziecka łagodzi ból i napięcie mięśniowe, jest pomocne w szybszym powrocie do zdrowia, obniża ciśnienie krwi i działa pozytywnie na układ odpornościowy. Najlepszy jest kontakt skórą do skóry, dlatego też zaraz po porodzie noworodek powinien znaleźć się w objęciach matki.

  1. Daje poczucie bezpieczeństwa i zbliża

Częste przytulanie dziecka to dowód miłości i troski. To gest, który zbliża i daje poczucie maksymalnego bezpieczeństw. Niemowlę otoczone troskliwymi ciepłymi ramiona mamy lub taty, staje się spokojne, wyciszone i szczęśliwe. Każde przytulenie umacnia naturalną więź między rodzicem a dzieckiem i buduje poczucie zaufania. Codzienne przytulanie małego dziecka umili Ci kocyk niemowlęcy wykonany z naturalnych materiałów, który dodatkowo zapewni ciepło i ochronę delikatnej skóry.

  1. Wspiera i stymuluje rozwój dziecka

Bliski kontakt fizyczny z drugą osobą pozwala umysłowi się wyciszyć, a ciału odprężyć. To najlepsze warunki to prawidłowego rozwoju małego dziecka. Poszczególne strefy mózgu są intensywnie stymulowane poprzez czuły dotyk bliskiej osoby. Badania pokazują, że dzieci często przytulane szybciej się rozwijają, są odważniejsze i mają wyższy poziom inteligencji. Poprzez przytulania dziecka czuje się ono kochane, dlatego ma więcej pewności siebie i łatwiej radzi sobie z trudnościami.

  1. Pomaga budować prawidłowe relacje międzyludzkie

Przytulanie noworodka to najlepsza i najbardziej opłacalna inwestycja w jego przyszłość. Ten miły gest, którego maluch powinien doznać już od pierwszych dni życia, uczy go jak prawidłowo wyrażać swoje emocje i jak je okazywać. Ponadto, częste przytulanie sprawia, że dziecko już jako osoba dorosła nie będzie wstydziło się swoich uczuć i emocji, co znacznie ułatwi mu budowanie relacji z innymi ludźmi. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zbudować trwałą więź ze swoim dzieckiem, po prostu przytulaj je zawsze wtedy, gdy nadarzy się okazja!

  1. Uszczęśliwia i poprawia nastrój maluszka

I wreszcie 5 powód, dla którego warto przytulać swoje dziecko to po prostu dostarczenie mu przyjemności i naturalnej radości. Przytulane dziecko jest szczęśliwe. Jeśli szybko chcesz poprawić maluchowi nastrój, weź je w swoje ramiona. To je uspokoi, złagodzi stres, uwolni od lęków i da mnóstwo przyjemności. Zrelaksowane i rozluźnione niemowlę szybko i spokojnie zaśnie.

By przedłużyć błogość odczuwaną przez Twój dotyk, zostaw maluszkowi w łóżeczku miękki kocyk niemowlęcy, który stanie się jego pierwszą przytulanką i przedmiotem, w który może się wtulić. Poprzez przytulanie uwalniają się hormony szczęścia, które sprawiają, że życie… po prostu staje się piękne!

Jak często należy przytulać swoje dziecko?

Przytulanie to magia. Im więcej dostarczysz magii swojemu dziecku, tym lepsze życie będzie ono miało w przyszłości. Dlatego pytanie, jak często należy przytulać swoje dziecko, jest trochę nie na miejscu, nie uważasz? Jest to czynność tak naturalna i prosta, że powinno się ją wykonywać zawsze wtedy, gdy odczuwamy taką potrzebę. Mało tego! Przytulać należy się bez potrzeby i bez szczególnej okazji. Tak naprawdę, im częściej, tym lepiej. Szybko zorientujesz się, że przytulenie ma znaczenie i po prostu się opłaca! To obopólna korzyść zarówno dla malucha, jak i dla Ciebie! Chcesz wychować szczęśliwe, mądre i dobre dziecko? Przytulaj je jak najczęściej!

 

Przeczytaj także: Najlepszy rożek niemowlęcy

Dodaj Komentarze (0)

Kategorie blog
w górę
Sklep jest widoczny tryb
Zobacz pełną wersję witryny
Sklep internetowy Shoper Premium